sobota, 22 lutego 2014

Racuchy z jabłkiem i ''Przepis na szczęście"

Książka " Przepis  na szczęście" wzbudziła u mnie chęć na racuchy z jabłkami ale dłużej je piekłam niż czytałam.
 Opowiadania są bardzo krótkie i miałam wrażenie że gdzieś już to czytałam , a przepisy czytać jakoś dziwnie. Ale można zaliczyć tą książkę do typowo kucharskiej, w której można znaleźć mnóstwo fajnych przepisów na każda okazje i porę roku:)

Racuchy z jabłkiem
Ciasto zrobiłam na wyczucie jeśli chodzi o ilość.
Składniki:
Jabłka, mąka, jajka, mleko, 1 łyżeczka cukru , 2 łyżki proszku do pieczenia, cukier waniliowy, woda , a także dodałam rodzynki i kilka kropel spirytusu waniliowego, który sama zrobiłam;))
 
 Idealnie  nadaję się na racuchy, które smażyłam na głębokim oleju. Gotowe racuchy posypałam cukrem pudrem i smacznego!!!



  Wielka prośba o modlitwę za Ukrainę 
 Na Ukrainie mieszka moja cała rodzina i bardzo się boje o ich los i nie tylko ich.

środa, 12 lutego 2014

W dżungli miłości - Beata Pawlikowska

Jakoś przypadkowo trafiła mi do rąk ta książka. Myślałam że będzie to jakaś historyjka, która się wydarzyła w jakiejś dżungli, a to się okazało że książka o prawdziwym życiu i super radami. Niby wszystko się to wie ale jak jest okazja sobie to jakoś przypomnieć, to ta książka idealnie się nadaje na taką terapie. Jak czytałam rozdział o alkoholikach, to znów przypadkiem trafiłam do kina na film ''Pod mocnym aniołem'' . No i byłam w temacie;) Film oczywiście polecam, bo jest wart zobaczenia.
A wracając do książki , to jest to moja pierwsza książka Beaty Pawlikowskiej nie licząc ''Blondynka na językach''  i muszę powiedzieć, że mi się podoba jej styl  pisania. jak czytam , to jak by słuchałam ją w radiu i jest super.
Polecam!!!

poniedziałek, 3 lutego 2014

Wyniki!!!

Witajcie!
 Nie będę przedłużać w pisaniu ale chce podziękować za zabawę na moim blogu. Mało was się zapisało,  ale to może dla tego że krótko to trwało ale i tak się ciesze że jeszcze ktoś tu zagląda.
Zrobiłam małe losowanko

I książka powędruję do Magdy Wrony
 Bardzo proszę o adres do wysyłki na ten adres tala.ukr@o2.pl
Gratuluję!!!

Zapraszam;))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...